اخبار سازمان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان تأکید کرد:

لزوم کیفی‌سازی فعالیت‌ها در مساجد   [ +119 | -90 ]

لزوم کیفی‌سازی فعالیت‌ها در مساجد

صبح روز دوشنبه 23 اردیبهشت ماه، مسئول و کارکنان دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان دیدار و گفتگو کردند.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این دیدار کیوان محمّدی رئیس سازمان در سخنانی با تأکید لزوم کیفی‌سازی فعالیت‌ها در مساجد گفت: مساجد از ابتدای اسلام تاکنون به عنوان پایگاه‌های مردمی محسوب شده و نقش به‌سزایی در توسعه فرهنگ دینی جامعه داشته‌اند.

وی با تأکید بر نیازسنجی فعالیت‌های فرهنگی تصریح کرد: شایسته است مطابق با نیاز و ذائقه مردم و با محوریت آموزه‌های قرآنی و فضای زمانی برنامه‌ریزی کرده و مساجد را پررونق کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با تأکید بر وحدت رویه و سازماندهی مناسب در اداره امور مساجد افزود: داشتن نیت درست برای انجام کارها، مهم‌تر از سایر مسائل از جمله بودجه‌ است. مساجد باید همواره بر منابع مردمی تکیه داشته باشند و از دولتی شدن صرف پرهیز کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بسته به ارائه طرح از سوی دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان تا حد مقدورات مساعدت‌های لازم را انجام خواهیم داد. البته باز تأکید می‌کنم که مساجد باید حداقل تکیه به منابع دولتی را داشته باشند.

گفتنی است در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام و المسلمین محمّدعلی رضوانی‌نژاد مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های امور مساجد بیان داشت.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل