اخبار سازمان

جوابیه روابط‌عمومی سازمان به اظهارات یکی از نمایندگان محترم استان در خصوص برگزاری همایش های توسعه   [ +98 | -61 ]

جوابیه روابط‌عمومی سازمان  به اظهارات یکی از نمایندگان محترم استان در خصوص برگزاری همایش های توسعه

 روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان در پی انتشار سخنانی به نقل از آقای محمد صادق حسنی یکی از  نمایندگان محترم مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در رسانه های استان تحت عنوان "رویه مدیریتی سازمان برنامه در گیلان مانع پیشرفت و توسعه استان شده است" توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند.


با عنایت به رسالت مندرج در شرح وظایف سازمان برنامه و بودجه کشور که راهبری و رصد توسعه کشور از جمله وظایف محوله آن محسوب شده، سازمان مدیریت و برنامه استان گیلان پس از احیای مجدد در سال 1394 همواره در جهت ایجاد همگرایی بیشتر کارشناسان خود در زمینه ادبیات و مفاهیم توسعه کوشید و از ابتدا با دعوت از بزرگان و اساتید رشته های مختلف این فرصت را در فضایی اداری_آموزشی فراهم نمود که خوشبختانه پس از چند جلسه با فراگیر ترشدن موضوع و  ضرورت ایجاد همگرایی بیشتر در ادبیات و مفاهیم توسعه بین سازمان ها و ادارات استان این جلسات گسترده تر شد.

 

در این جلسات که در ساعات پایانی وقت  اداری پنجشنبه های آخر هر ماه برگزار می شود و تا امروز ۴۲ جلسه ان تشکیل گردیده امر توسعه از ابعاد مختلف (اجتماعی، اقتصادی، سیاسی...)  مورد ارزیابی قرار گرفته که تا به امروز برخی از علما و اساتید برجسته این کشور نظیر آیت الله سید مصطفی‌ محقق‌ داماد، پروفسور پرویز کردوانی، دکتر فرشاد مؤمنی، دکتر مجید مخدوم ، دکتر حسین راغفر ، دکتر علی جنتی، دکتر داود دانش جعفری، سردار محسن رشید، دکتر فرهاد دژپسند و ... در آن به طرح نظرات خود پرداخته اند که در فضایی کاملا تخصصی و کارشناسانه  مورد نقد و بررسی مدعوین قرار گرفته است.

 

در ابتدای همه این جلسات که صرفا برای بدنه کارشناسی و مدیریتی استان تشکیل می گردد! بارها توسط ریاست محترم سازمان  تاکید شده که نظرات سخنرانان به مفهوم مورد تایید بودن  توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نمی باشد و طرح آن صرفا برای آشنایی بیشتر با دیدگاه های مختلف توسعه در جامعه علمی کشور و به جهت اعتلای دانش بدنه مدیریتی و کارشناسی استان می باشد. با اینحال جناب حسنی نماینده محترم مردم فرهیخته شهرستان رشت، در کمال تعجب در سخنان اخیر خود در حالی برگزاری این سلسله همایش ها رادر سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان زیر سوال برده اند که خود با حضور در جلسه چهاردهم که با سخنرانی سرکار خانم دکتر زهرا کریمی و با موضوع " پیامد تداوم رکود بر بازار کار ایران" برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر ویژه از ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سطح بالای این همایش ها را مورد تقدیر قرار داده اند. که برای یادآوری و تنویر افکار عمومی لینک فیلم آن اظهارات تقدیم ایشان و مردم شریف استان گیلان میگردد.

 

برای نمایش ویدیو کلیک نمایید

برای نمایش ویدیو کلیک نمایید

 

 

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل