اخبار سازمان

انتشار نتايج طرح آمارگيري نيروِی كار پاييز ١٣٩٧   [ +61 | -22 ]

انتشار  نتايج طرح آمارگيري نيروِی كار پاييز ١٣٩٧

  نتايج طرح آمارگيري نيروي ‌كار پاييز ١٣٩٧ منتشر شد.


 به گزارش روابطعمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، معاون آمار و اطلاعات سازمان با بیان این خبر افزود: بررسي نرخ بيكاري افراد ١٠ ساله و بيش‌تر در فصل پاییز 1397 نشان مي‌دهد كه نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتغال و نرخ بیکاری در کشور  بترتیب  40.5  ،  35.7  و ١١,٧ درصد بوده‌اند. روند تغييرات اين نرخ بیکاری کشور بیانگر آن است كه اين شاخص نسبت به پاييز ١٣٩٦ هيچگونه تغييري نداشته است.

وحید طیفوری افزود: بررسي نرخ بيكاري افراد ١٠ ساله و بيش‌تر در فصل پاییز 1397 استان گیلان نیز نشان می‌دهد 43.1 درصد جمعيت ١٠ ساله و بيش‌تر استان گیلان از نظر اقتصادي فعال بوده‌اند، يعني در گروه شاغلان يا بيكاران قرار گرفته‌اند. همچنین بررسي تغييرات نرخ مشاركت اقتصادي بیانگر آن است كه اين نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل  یعنی پاييز ١٣٩٦، 1.4 درصد افزايش داشته است.

وی در ادامه گفت: نسبت اشتغال استان گیلان در این فصل 38.2 درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز از رشد 1.4 درصدی برخوردار بوده است (تمام افراد 10 ساله و بیش­تر که در طول هفته مرجع، طبق تعریف کار، حداقل یک ساعت کار کرده و یا بنا به دلایلی به طور موقت کار را ترک کرده باشند، شاغل محسوب می­شوند).

طیفوری تصریح کرد: نرخ بیکاری استان در پاییز امسال 11.3 درصد بود که این رقم نسبت به فصل پاییز سال قبل 0.3 درصد کاهش داشته است.

لینک دریافت نتایج

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل