اخبار سازمان

برگزاری گردهمایی رابطین آموزشی دستگاه‌های اجرایی   [ +67 | -18 ]

برگزاری گردهمایی رابطین آموزشی دستگاه‌های اجرایی

صبح روز دوشنبه مورخ 16 مهر ماه، گردهمایی سالانه رابطین آموزشی دستگاه‌های اجرایی استان در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان برگزار شد.


  به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این گردهمایی که رابطین آموزشی بیش از 100 دستگاه اجرایی، شرکت‌های دولتی، شهرداری‌ها و تعدادی از مدیران موسسات آموزشی خصوصی مجری آموزش کارکنان دولت حضور داشتند در مورد پاره‌ای از مسائل آموزش کارکنان دولت و نیز سیاست گذاری‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه در این مورد تبادل نظر شد.

   کیمیا تنهایی مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در سخنانی ضمن خیر مقدم و تقدیر از حضور فعال رابطین آموزشی در این نشست، بر نقش مهم کارشناسان آموزش در امر توانمندسازی کارکنان دولت و ارتقای بهره‌وری سازمانی تاکید نمود و توزیع عادلانه آموزش را در تمامی سطوحی سازمانی از جمله وظایف کارشناسان آموزش دستگاه های اجرایی برشمرد.

    در ادامه محمدرضا گلی، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، ضمن تقدیر و تشکر از حضور مدعوین در این گردهمایی، رابطین آموزش دستگاه‌های اجرایی را از همکاران و خانواده حلقه آموزش سازمان خواند و نقش آنها را در ارتباط با آموزش و توانمند‌سازی کارکنان که موجب افزایش دانش و بینش آنان خواهد شد، از ابعاد مهم توسعه استان بر شمرد.

وی آموزش را به عنوان شاخصی مهم در ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی قلمداد نمود و تاکید کرد: قرار است با تغییراتی که به زودی شاهد آن خواهیم بود، از این پس در ارزیابی دستگاه‌های اجرایی از نظر شاخص‌های عمومی نقش آموزش بسیار پر رنگ‌تر دیده شود.

     در این گردهمایی دکتر رضا سیمبر، عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان به عنوان سخنران جلسه، به تحلیل نقش آموزش کارکنان دولت به عنوان یک برون داد در نظام تصمیم‌سازی و مدیریت پرداختند.

وی نقش آموزش را در ایجاد سیستم اخلاق محوری بسیار با اهمیت توصیف و تاکید کرد: نظام آموزش کارکنان دولت بایستی بتواند متغیرهای نظام حکمروایی و سرمایه اجتماعی را بهبود ببخشد.

       در ادامه این نشست افشین عسکری رئیس گروه آموزش و توانمند‌سازی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در خصوص عملکرد آموزشی مرکز، تبیین سیاست‌گذاری‌های آموزش کارکنان دولت در سال 97، تشریح بخشنامه نحوه انتخاب و انتصاب مدیران، تشریح دستورالعمل جدید اعتبارسنجی موسسات غیردولتی، نحوه اجرای دوره های غیرحضوری جدید برای مدیران و کارشناسان، نحوه نظارت بر فعالیت‌های آموزشی دستگاه‌ها، توضیحات کاملی ارائه نمود.

    همچنین بهراز فولادی پناه، از کارشناسان بخش پژوهش و طراح سامانه آموزش و پژوهش سازمان، در خصوص امکانات جدید سامانه و سایت آموزشی مرکز، توضیحات فنی کاملی به مدعوین حاضر در جلسه ارائه نمود.

    در پایان جلسه مدیر و روسای گروه آموزش، پژوهش سازمان به پرسش های مدعوین، کارشناسان آموزش دستگاه های اجرایی، مدیران مراکز آموزش دولتی و خصوصی حاضر در جلسه پاسخ دادند.

در این گردهمایی از 5 نفر از رابطین آموزش برتر دستگاه‌های اجرایی استان تقدیر به عمل آمده و لوح تقدیر و جوایزی به عنوان یادبود به ایشان اهدا شد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل