اخبار سازمان

دکتر نوبخت در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در گیلان:

شهدای ترور، تاوان استقلال خواهی ملت ایران است/ دانش آموزان عناصر اصلي سازنده كشور هستند   [ +65 | -32 ]

شهدای ترور، تاوان استقلال خواهی ملت ایران است/ دانش آموزان عناصر اصلي سازنده كشور هستند

صبح روز یکشنبه اول مهرماه، مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در گیلان با حضور  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، معاون وزیر آموزش و پرورش، استاندار گیلان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، مدیر کل آموزش و پرورش گیلان، امام جمعه و فرماندار رودسر و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در هنرستان فنی و حرفه ای زینبیه و کار و دانش حجاب شهرستان رودسر برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومي سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این مراسم دكترمحمدباقر نوبخت با بیان اینکه شهدای سرافراز و مظلوم ترور، تاوان استقلال خواهی ملت سربلند و رشید ایران اسلامی است گفت: ملت ایران شهدایی همچون علی انصاری اولین استاندار شهید کشور از رودسر، شهیدان نورانی، کریمی، عشوری و علیزاده و شهدای جنگ تحمیلی و سردارانی مانند املاکی را در ازای حفظ استقلال تقدیم کرده و در عین حال پیروزی های زیادی را نیز بدست آورده‌ایم
وی ادامه داد: اگر امروز ایران اسلامی، استقلال خود را از دست دهد و به آنچه دولت آمریکا می گوید عمل کند؛ تحریمی نیز وجود نخواهد داشت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور  اظهار داشت: امروز علاوه بر اینکه ملت ایران استقلال خود را حفظ کرده؛ در ردیف کشورهای پیشرفته و توسعه یافته جهانی نیز قرار گرفته و در همه شاخص ها پیشرفت های قابل توجهی کرده به گونه ای که براساس آمارهای بین المللی؛ ایران از نظر شاخص های علمی بین 170 کشور جهان، جایگاه شانزدهم را دارد
به گفته دکتر نوبخت، امروز ایران از نظر رشد علمی در جایگاه پنجم جهانی قرار دارد و تنها چهار کشور از نظر رشد علمی از ایران جلوتر هستند و این افتخار ماست که به چنین جایگاه علمی در دنیا رسیده ایم درحالیکه در رژیم گذشته، کشور ما در استعمار دولت های دیگر بود.
وی با اشاره به گزارش 22 مارس سال 2017 صندوق بین المللی پول افزود: بر اساس این گزارش؛ ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است البته شرایط موجود مورد قبول نیست و باید تلاش بیشتری صورت گیرد ولی توجه داشته باشیم که مشکلات در کشورهای دیگر نیز وجود دارد.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در شاخص های اقتصادی، امید به زندگی و آموزش که به عنوان شاخص توسعه انسانی در دنیا معروف است؛ بین کشورهای جهان از نظر رشد در این 40سال بیشترین رشد توسعه انسانی را داشته درحالیکه در دوران رژیم گذشته، شاخص توسعه انسانی 374 / 0 بوده است.
وی افزود: در کنار تحمل دشواری ها و هزینه های فراوانی که در راه استقلال کشور داده ایم، دشمن می خواهد روحیه مردم را تضعیف و به آنان تلقین کند که عقب افتاده هستند تا از این راه، امید و انگیزه ملی را سلب کند درحالی که به گواه مراجع جهانی، ایران کشوری سرافراز و موفق است؛ هرچند برای رسیدن به قله‌های توسعه، راه زیادی پیش رو دارد و باید فرزندان و جوانان این کشور آن را ادامه دهند
دکتر نوبخت به حادثه تروریستی روز گذشته در اهواز نیز اشاره و خاطرنشان کرد: پس از 38 سال که صدام معدوم با حمایت ارباب های خارجی با 12 لشگر مکانیزه به کشورمان که به تازگی انقلاب شکوهمند اسلامی را به پیروزی رسانده بود، حمله کرد؛ چند جوانک فریب خورده در اهواز، مردم مظلوم ما را به خاک و خون کشیدند که اقدامی، محکوم است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دانش‌آموزان را عناصر اصلي سازنده كشور معرفي كرد و افزود: ۳۷۵ هزار دانش‌آموز گيلاني راهي مدارس مي‌شوند كه ظرفيت بزرگي براي اين استان است.

 

به دوران معلمی‌ام افتخار می‌کنم

همچنین پس از این مراسم دکتر نوبخت در جمع دانش آموزان مدرسه شبانه روزی فاطمیه املش حضور یافت و گفت: مهمترین بخش زندگی من دوران معلمی است که به آن دوران افتخار می کنم.

وی افزود: هریک از شما دانش آموزان، روزی یکی از بخش های مدیریتی کشور را بر عهده خواهید داشت و بر این اساس باید با روحیه و امیدوارانه، به تحصیل خود ادامه دهید.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: زنان نیز در کنار مردان، می توانند در مناصب مهم، حضور داشته باشند و به ایران اسلامی خدمت کنند.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل