اخبار سازمان

برگزاری جلسه مشترک کارگروه مصالح و تجهیزات صنعت ساخت شورای فنی استان با انجمن صنفی کارفرمائی صنایع بتن آماده و فرآورده های بتنی گیلان   [ +67 | -21 ]

برگزاری جلسه مشترک کارگروه مصالح و تجهیزات صنعت ساخت شورای فنی استان با انجمن صنفی کارفرمائی صنایع بتن آماده و فرآورده های بتنی گیلان

جلسه مشترک کارگروه مصالح و تجهیزات صنعت ساخت شورای فنی استان با انجمن صنفی کارفرمائی صنایع بتن آماده و فرآورده های بتنی گیلان با موضوع بررسی و تبادل نظر در خصوص راهکارهای افزایش کیفیت بتن تولیدی و مشکلات تهیه مواد اولیه باکیفیت از قبیل سنگدانه و سیمان، در روز دوشنبه 21 خرداد ماه در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این جلسه اعضای انجمن صنفی کارفرمائی صنایع بتن آماده و فرآورده های بتنی استان گزارشی را درخصوص مشکلات موجود از جمله؛ کمبود مصالح رودخانه‌ای، و ورود  برخی مصالح  نامرغوب از استان‌های همجوار ارائه کردند.

 در ادامه حسن فدائی دبیر کارگروه مصالح و تجهیزات صنعت ساخت شورای فنی استان با بیان اینکه واحدهای تولیدی دانه‌بندی در استان از دونوع معدن رودخانه‌ای و کوهی استفاده می‌کنند گفت: با توجه به شرایط استان و نیز به علت مرغوبیت مصالح رودخانه‌ای، جهت تولید بتن مورد نیاز استان، استفاده از این نوع مصالح مناسب‌تر خواهد بود و از مصالح کوهی نیز در پروژه‌های راه‌سازی استفاده گردد.

وی ادامه داد: در بهره‌برداری از معادن رودخانه‌ای باید توجه داشت که همزمان ساماندهی رودخانه نیز مد نظر قرار گیرد تا آسیب و خسارت به تاسیسات زیرساختی استان از جمله پل‌ها و راه‌ها و... وارد نشود که این امر نیاز به نظارت مستمر در زمان برداشت دارد.

فدایی بر برنامه‌ریزی جهت سوق دادن تهیه مصالح سنگی مورد نیاز استان به سمت معادن کوهی با توجه به وضعیت رودخانه‌های گیلان تأکید کرد و افزود: جهت تولید ماسه با کیفیت در سطح استان، استفاده از تجهیزات نوین و تغییر در فرآیند تولید مصالح سنگی کوهی خصوصاً ماسه در واحدهای دانه‌بندی، امری ضروری است.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل