اخبار سازمان

آغاز طرح آمارگيري نيروي کار فصل بهار سال 1397 در گیلان   [ +32 | -10 ]

آغاز طرح آمارگيري نيروي کار فصل بهار سال 1397 در گیلان

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان گفت: طرح آمارگيري نيروي کار فصل بهار سال 1397 همزمان با سراسر کشور در اردیبهشت ماه در گیلان اجرا می‌شود. ‍‍‍‌‌


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، وحید طیفوری افزود: طرح آمارگيري نيروي کار از مهم‌ترين طرح‌هاي آماري مرکز آمار ايران است که با همکاری معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها با جمع‌آوري اطلاعات پايه‌اي نيروي کار کشور و استان‌ها، امکان تهيه و ارزيابي برنامه‌هاي توسعه اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و... را فراهم مي‌کند.

وی هدف از اجرای این طرح را دستيابي به برآورد شاخص‌های نيروي کار و همچنين تغييرات فصلي و سالانه نيروي کار و نرخ اشتغال و بیکاری و سایر شاخص‌های عرضه نیروی ‌کار عنوان کرد و ادامه داد: انتخاب واحدها و مناطق و خانوارهای نمونه مربوط به دوره‌هاي مختلف اين آمارگيري، از روش‌های فنی و علمی نمونه‌گیری به‌صورت تصادفی انتخاب و در طول مدت اجرای طرح مورد مراجعه قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: هر ساله در کشور به‌طور متوسط به حدود 60000 خانوار و در استان گیلان به بیش از 8000 خانوار در مناطق شهری و روستایی مراجعه و مورد پرسشگری قرار خواهند گرفت.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان مصاحبه با اعضای خانوارهای نمونه و ثبت در پرسشنامه الکترونیکی با تبلت را روش تکمیل اطلاعات طرح نیروی کار عنوان کرد و افزود: اين طرح در هفته سوم و چهارم ماه مياني هر فصل اجرا مي‌گردد. لذا اجراي فصل بهار سال 1397 از 15 الی 27 اردیبهشت به مدت دو هفته با مشارکت 30 نفر نیروی اجرایی اعم از کارشناسان آمارگير، بازبين، کدگذار، کارشناس مسئول طرح و... در استان انجام می‌گردد.

گفتنی است دوره آموزشی طرح از تاریخ 8 اردیبهشت ماه برگزار شد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل